دفتر طرح و آزمون عروج

گروه صنعتی عروج در سال 1387 بمنظور فعالیت در زمینه خدمات مهندسی و توسعه تکنولوژی‌های پیشرفته در حوزه انرژی، برق، مکانیک و رایانه، تحت نظر معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف تشکیل گردید. این گروه از ابتدای تاسیس تاکنون با انجام پروژه‌های زیاد صنعتی و توسعه تکنولوژی دانش‌محور موفق شده مسیر پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت و کسب تجربه را بپیماید. هم‌اکنون این مجموعه با همکاری چهار دانشکده‌ی هوافضا، مکانیک، برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در حال انجام پروژه‌های صنعتی بوه و در سال 1393 اقدام به ثبت شرکت نمود.

همواره هدف مدیران این مجموعه شناخت نیازهای صنایع مختلف در زمینه تکنولوژی‌های پیشرفته و ایجاد اشتغال برای نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های طراز اول بوده است.

در حال حاضر این مجموعه شامل 5 واحد مهندسی طراحی مکانیکی، ساخت و آزمون، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مکاترونیک و مخابرات و دیجیتال است که مدیران آن از اعضای هیئت‌علمی و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف می‌باشند.

دفتر طرح و آزمون عروج، با همت بلند اعضای خود، توانست به سرعت و طی یک سال، حائز شرایط شرکت های دانش بنیان شده و در سال 1394 با تایید معاونت علمی و فناوری دفتر ریاست جمهوری، به جمع شرکت های دانش بنیان کشور وارد شود.

اشتغال نخبگان و رشد و پیشرفت صنایع کشور مخصوصا در زمینه‌ی تکنولوژی‌های پیشرفته امری است که فقط با همکاری موثر دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی به وقوع می‌پیوندد و در این میان مطمئنا نقش شرکت‌های دانش‌بنیان زاده شده از دل دانشگاه‌ها با رویکردهای اقتصادی مناسب می‌تواند بسیار پررنگ باشد.  این شرکت امید دارد تا از تخصص و تجربه خود در این زمینه برای بهبود اوضاع نهایت استفاده را ببرد.

 

چارت سازمانی عروج